Nahrávanie dokumentov prostredníctvom emailu

Prinášame vám ďalšiu novinku, ktorá mnohým používateľom spríjemí prácu s aplikáciou UIAD. Tento krát sme sa zamerali na Nahrávačov, resp. používateľov, ktorí majú na starosť prvotné nahratie dokumentov do aplikácie. Od tejto chvíľe pribudla nová možnosť nahratia dokumentov prostredníctom emailu.

Každé Úložisko má svoju unikátnu adresu, na ktorú je možné zaslať email s prílohami. Tieto prílohy sa následne automaticky nahrajú do daného Úložiska a uvidíte ich v záložke Skeny, kde s nimi môžete ďalej pracovať.

Ako zistím svoju unikátnu adresu?

Adresu vášho Úložiska nájdete v záložke Skeny po kliknutí na tlačidlo Nahraj súbor. Otvorí sa vám okno, kde ste zvykli vyberať súbory z vášho počítača, no po novom obsahuje v dolnej časti aj informáciu o vašej unikátnej adrese:

 

adresa

Na túto adresu môžete odoslať email, ktorý obsahuje prílohy rôzneho formátu (pdf, jpg, png, xls, doc a pod.). Po odoslaní takéhoto emailu budú všetky prílohy spracované a nahraté do vášho Úložiska do niekoľkých minút (v závislosti od servera/email klienta).

Pozn: Súbory s veľkosťou menšou ako 5kB sú ignorované, keďže takéto malé súbory sú zväčša preposlané náhodne, bez zámeru ich skutočne nahrať do Úložiska (napr. podpis odosielateľa a pod.)

Príklad z praxe

Ako sme písali v úvode, mnohým používateľom zjednoduší a urýchli nahrávanie dokumentov do aplikácie UIAD. Napríklad, ak vám dodávateľ zašle elektronickú faktúru cez email, stačí, ak kliknete na možnosť email preposlať, vyplníte vašu unikátnu adresu Úložiska (po prvom použití by si ju váš email klient mal automaticky zapamätať) a kliknete na odoslať email. Nemusíte ani zmazať textový obsah emailu, pretože ten sa automaticky ignoruje a náš skript spracuje len zaslané prílohy. Klasickým nahrávaním dokumentov cez webové rozhranie by ste museli prílohu z emailu stiahnuť na váš počítač, prihlásiť sa do aplikácie UIAD, následne dokument vybrať a nahrať.

 

Potešila vás táto nová funkcionalita a pochvaľujete si ju už aj v praxi? Alebo jej k dokonalosti ešte niečo chýba? Podeľte sa s nami o vaše postrehy či návrhy na zlepšenia v komentári pod článkom, alebo nás kontaktujte!

 

Komentovať